Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Rozdawanie żywności w Goleniowie buduje więzi

Aż 630 porcji żywności wydali ostatnio wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Goleniowie. Przez trzy dni począwszy od 21 do 23 września w pocie czoła wychodzili naprzeciw potrzebom swoich podopiecznych. Aż 11 produktów, w tym kaszka, mleko, herbatniki, chleb, makaron i musli trafiło do rąk potrzebujących. 

Iwona Fijakowska, kierownik filii w Goleniowie wspomina wrażenia, które najbardziej zapadły jej w pamięć.

– Przychodzą do nas ludzie, którzy się nie znają, a dzięki spotkaniom przy odbiorze żywności nawiązują relacje – mówi. – Prowadzą rozmowy dotyczące ich sytuacji losowych. Ostatnio spalił się dom jednej z rodzin. Od razu powstała inicjatywa zbiórki rzeczy dla poszkodowanych. Wystawiliśmy karton po telewizorze, do którego można było wrzucać dary. Po jakimś czasie był już całkowicie pełny.

Filia w Goleniowie stara się także w gminie o lokal, w którym mogłaby przeprowadzać wydawanie odzieży.

– Chcemy rozszerzyć naszą działalność na inne dziedziny – mówi pani Iwona. – Mam nadzieję, że uda nam się to osiągnąć. Jest wciąż tylu potrzebujących, a my mamy otwarte serca i szczere chęci, żeby ich wspomóc.

Następne wydawanie żywności odbędzie się w połowie listopada.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

(mp)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij