Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Goleniów

Nić sympatii

19.04.2011, Pomoc żywnościowa

Siedziba Stowarzyszenia „Samarytanin” w Goleniowie, gdzie wolontariusze Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) wydają żywność potrzebującym, to miejsce szczególne. Tutaj rodzi się przyjaźń i serce otwarte na potrzeby innych.

– Rozpoczęliśmy w połowie ubiegłego roku – mówi Iwona Fijałkowska, kierownik filii ChSCh w Goleniowie. – W 2011 roku pomocą żywnościową finansowaną przez gminę obejmiemy 640 osób – zapowiada.

Pierwsze wydawanie artykułów spożywczych z puli za 2011 rok odbyło się 4 kwietnia. Większość przybyłych po wsparcie to stali beneficjenci pomocy ChSCh.

– Między nami a potrzebującymi oraz między samymi beneficjentami zawiązała się nić sympatii – opowiada pani Iwona. – To niesamowite, jak ci ludzie sami na siebie zaczynają patrzeć inaczej. Pomagają sobie nawzajem.

Chęć otworzenia punktu wydawania odzieży to jedna z ostatnich inicjatyw podopiecznych (!) goleniowskiej filii.

– Otrzymujemy sporo odzieży od ludzi dobrej woli. Nasi beneficjenci poszukują obecnie miejsca, gdzie moglibyśmy ją wydawać – wyjaśnia kierownik filii.

Wcześniej podopieczni zatroszczyli się o pewną osobę, która żyła w tragicznych warunkach i przeniosła się do mieszkania socjalnego.

– Zajęli się nią, pomogli odnaleźć się w nowych warunkach – mówi pani Iwona.

Ostatnio, kiedy zachorowała jedna z wolontariuszek, beneficjenci sami zgłosili się, by pomóc przy wydawaniu żywności. Zaangażowali się także w rozdawanie ulotek zachęcających do przekazania 1% podatku dla filii ChSCh w Goleniowie. Słowem – praca wre i to w dużej mierze za sprawą osób, które na początku przyszły tylko po to, by odebrać swój przydział jedzenia…

Jak widać, zwykła pomoc w zaspokajaniu przyziemnych, zdawałoby się, potrzeb może być i jest czymś więcej – przywróceniem ludziom poczucia godności, nadziei i szczęścia. Bo tylko szczęśliwi potrafią dawać siebie innym.

Możesz pomóc i ty – wesprzyj ChSCh finansowo.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

Foto: archiwum ChSCh

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

9 798 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
Filia Goleniów

Nr konta bankowego:
23 2030 0045 1110 0000 0270 6670
z dopiskiem: „filia Goleniów”

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij