Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Goleniów

Goleniów: więcej niż kromka chleba

12.04.2012, Pomoc żywnościowa

W ubiegłym roku goleniowska filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) przekazywała regularną pomoc żywnościową ponad 600 osobom. W ten sposób wolontariusze wydali ponad 20 ton artykułów spożywczych.

 – Osoby odbierające u nas produkty w ubiegłym roku nie tylko chcą przychodzić ponownie w roku obecnym, ale proponują także swoją pomoc, na przykład przy rozładunku żywności – mówi Iwona Fijałkowska. – Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory wspierali naszą działalność.

Pomoc była możliwa dzięki udanej współpracy z Bankiem Żywności w Nowych Bielicach oraz Urzędem Gminy i Miasta Goleniów. Filia ChSCh współpracuje także z innymi lokalnymi organizacjami – goleniowskim kołem Polskiego Związku Niewidomych oraz Stowarzyszeniami Odnowy Wsi „Grodnica” i „Zapiecek”.  

 Choć w 2012 roku zmniejszyła się pula dostępnych produktów żywnościowych przekazywanych w ramach unijnego programu pomocy żywnościowej (PEAD), nadal wiele potrzebujących osób zgłasza chęć uzyskania takiego wsparcia. Kiedy brakuje pieniędzy na podstawowe potrzeby, liczy się każda pomoc, która wspomoże domowy budżet i da nadzieję na lepszą przyszłość.

 Wolontariusze spotykają się nie tylko z sympatią beneficjentów, ale i ze szlachetnymi gestami.

– W ostatnim czasie dosłownie z nieba nam spadły dwie chłodziarki – cieszy się Iwona Fijałkowska. – Podarowany sprzęt pozwoli na przechowywanie otrzymywanych z banku żywności artykułów spożywczych i usprawni pomoc potrzebującym.

 Filia ChSCh w Goleniowie istnieje od 2009 roku. Oprócz wydawania artykułów spożywczych prowadzi też programy z zakresu profilaktyki zdrowotnej.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

 

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

9 798 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Zachodniopomorski
Filia Goleniów

Nr konta bankowego:
23 2030 0045 1110 0000 0270 6670
z dopiskiem: „filia Goleniów”

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij