Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Goleniów: dobro powraca; regularna pomoc dla 650 osób

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Goleniowie działa na rzecz osób potrzebujących od czterech lat. W 2012 r. wolontariusze wydali prawie 22 tony żywności. W tym roku kontynuują tę pomoc, gdyż – jak zdążyli się już przekonać – wyciąganie do innych pomocnej dłoni naprawdę może zmieniać świat.

Filia ChSCh w Goleniowie rokrocznie realizuje unijny program pomocy żywnościowej – PEAD. Łączna wartość pomocy udzielonej w ten sposób przez filię wyniosła w 2012 r. 76 tys. zł.

Po odbiór jedzenia zgłasza się miesięcznie 650 osób. Wydawanie żywności odbywa się w siedzibie Stowarzyszenia „Samarytanin II” oraz w świetlicy Szkoły Podstawowej w Helenowie. Beneficjentami są mieszkańcy Goleniowa i okolic, głównie podopieczni MOPS. Żywność otrzymują także podopieczni kilku lokalnych stowarzyszeń, m.in. Polskiego Związku Niewidomych koło w Goleniowie, a także pensjonariusze schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Białuniu oraz dzieci ze świetlic środowiskowych.

– Jednym z celów programu PEAD jest podniesienie godności ludzi będących w potrzebie. I to się udaje – mówi Iwona Fijałkowska, kierownik filii ChSCh w Goleniowie. – Dochodzą do mnie informacje, że nasi podopieczni organizują pomoc między sobą. Z rąk do rąk przechodzą nie tylko ubrania, ale i sprzęt AGD. Niedawno dwie osoby spośród podopiecznych same zaproponowały mi pomoc przy zachęceniu innych do zbiórki środków na pomoc jeszcze biedniejszym. Nie może chyba być nic piękniejszego – podkreśla.

Pomoc jest możliwa dzięki dotacjom od Gminy Goleniów. W 2013 roku środki te pozwolą m.in. opłacić transport produktów z Banku Żywności w Nowych Bielicach, skąd pochodzą darmowe artykuły spożywcze wydawane w ramach PEAD-u. Wszyscy przedstawiciele ChSCh z Goleniowa wykonują swoją pracę bezpłatnie.

Przed nami kolejny rok pomocy, w ramach której 650 osób będzie otrzymywać darmową żywność. Oby przyniósł on kolejne pozytywne doświadczenia, kiedy człowiek pomaga drugiemu człowiekowi!

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Czytaj więcej o pomocy osobom ubogim.

Tekst: Justyna Libera, red. aw

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij